من مصطفی بهمدی، مدیر سامانه همراه آزما هستم. داستان از اونجا شروع میشه، 7 سال پیش زمانی که وارد آزمایشگاه شدم و کارم رو بصورت بصورت حرفه ای در آنجا شروع کردم روزانه با اشخاص و بیماران زیادی سر و کار داشتم همه ی این افراد به نوعی دچار سردرگمی و ناراحتی بودند و از چهره هاشون میشد کاملا اضطراب و پریشانی رو احساس کرد خیلی افراد نگران بیمارشون بودند و خیلی هاشون علاوه بر نگرانی حال بیمارشون نگرانی های دیگه ای هم داشتند مثلا بعضی هاشون مشکل مالی داشتند یا بعضی هاشون خیلی پرمشغله بودند و حوصله ی منتظر موندن برای پذیرش و یا حتی جواب آزمایش رو نداشتند.

یک جای کار اشتباه بود ، یک جایی که خلاءش حس میشد ولی نمیدونستم چیه، یک شب یه بیمار به خاطر اینکه جواب آزمایشش به تکرار خورده بود با من رفتار خیلی بدی کرد در صورتی که تکرار آزمایش تو آزمایشگاه کاملا موضوع روتین و معمولی است و عموما ما این کار را به خاطر خود بیمار انجام میدیم تا دقت و صحت آزمایشاتش مورد تایید باشه.

همونجا بود که متوجه شدم عدم اطلاعات کافی در مردم باعث میشه تا مردم دچار سردرگمی بشن و رفتار های غیر قابل پیش بینی از خودشون نشون بدن.هر روز بیمارانی مراجعه میکردند و فقط میخواستند بدونند هزینه ی آزمایشاتشون چقدر میشه (آخه پزشکشون توصیه کرده بود به بخش دولتی مراجعه نکنند) یا اینکه این همه راه تا مرکز شهر می آمدند و وقتی متوجه می شدند که شرایط لازم برای آزمایش رو ندارند مجبور بودند فردا دوباره برگردند یا گاهی به خاطر خط خوردگی یا نداشتن تاریخ نسخه مجبور بودند دوباره به مطب پزشک مراجعه کنند و مجددا به آزمایشگاه مراجعه کنند.

بعضی از آزمایشات رو ما در آزمایشگاهمون نداشتیم و بیمار مجبور بود به یه آزمایشگاه دیگه مراجعه کنه ، حالا شما تصور کنید با این اوضاع شخص باید یه روزه دیگه از محل کارش مرخصی بگیره و مراجعه کنه به مرکز شهر.

شرکت همراه آزما

تازه اینا همه داستان قبل از آزمایش بود موقع گرفتن جواب که همیشه دعوا بود، بیمار نمیدونست ساعت جوابدهی کیه و زود میومد و دعواش با همکارای من بود یا اینکه یک روز زودتر میومد، اگر جواب آزمایشش به تکرار میخورد یا به هر علت دیگه ای جواب یک روز دیرتر آماده میشد که قیامت کبری بود.

خلاصه این رفت و آمدهای بیمار و این دعواها و تحمیل شدن هزینه های اضافی به بیمار داستان همیشگی آزمایشگاه بود، پرسنل آزمایشگاه هم به دروغ گفتن عادت کرده بودند آخه میترسیدند از حرف درستشون بیمار هزار تا برداشت نابه جا کنه و در آخرش شرایط رو بدتر کنه .

این شد که نشستم و برای ماهها تمام بیماران رو زیر نظر گرفتم و دونه دونه مشکلاتی را که داشتند یادداشت کردم و بهشون خیلی فکر کردم . یک شب این موضوع رو با همسرم که مهندس IT بود درمیون گذاشتم و اون درجوابم گفت ما میتونیم با یه برنامه تمام این مشکلات رو حل کنیم.

حرفش خیلی منو خوشحال کرد و تصمیم گرفتیم که دو نفری روی این موضوع کار کنیم، یک پروپوزال تهیه کردیم و موضوع رو بصورت مقاله درآوردیم و تو دانشگاه ارائه دادیم، این طرح مورد استقبال گسترده قرار گرفت و خیلی خیلی بیشتر از همیشه به طرح خودم امیدوار شده بودم .

همون سال اومدیم و یه وب سایت طراحی کردیم، وب سایتی که بیمار از طریق اون عکس نسخه ی آزمایشاتش رو که پزشک براش نوشته بود اسکن میکرد و میفرستاد و تمام اطلاعاتی رو که مورد نیازش بود دریافت میکرد.

این وب سایت برای یک سال در فضای مجازی موجود بود ولی متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت آخه یک مشکل اساسی داشت، اینکه یه وب سایت بود. در اون زمان هنوز گوشی های هوشمند روی بورس نیومده بود و بیمار باید یک دستگاه اسکنر میداشت که بوسیله ی اون نسخه رو ارسال کنه و باید از طریق یک کامپیوتر اون نسخه رو ارسال میکرد. همین نبود سخت افزار مناسب علنا این کار رو با شکست مواجه کرد.

چند سال بعد که گوشی های هوشمند به سرعت در بازار رواج پیدا کرد در واقع مشکل کار ما هم حل شده بود و این بار با طراحی اپلیکیشن، راحتی و کاربردی بودن برنامه رو بیشتر به نمایش گذاشتیم .

همراه آزما

اپلیکیشن همراه آزما از شهریور ماه سال 1397 بصورت رسمی و بعد از گرفتن مجوزهای مربوطه شروع به فعالیت نمود و تا به امروز توانسته هزاران مشکل از بیماران را حل نماید، بطوریکه تمام کاربرانی که از سیستم ما استفاده کردند راحتی کار و از بین رفتن دغدغه هاشون رو به گوش ما رسوندند و من از این بابت خیلی خوشحالم.

دوست من اگر تو هم نیاز به چکاپ داری و یا یکی از عزیزانت آزمایش داره میتونی از خدمات رایگان این سامانه استفاده کنی.

این سیستم امکانات بی نظیری در اختیار تو قرار میده، چندتا ازمهمترین خدماتمون رو در زیر بهت میگم و جالب اینجاست که این سیستم نه تنها از تو پولی دریافت نمیکنه بلکه باعث صرفه جویی تا 30 درصد تو هزینه ی آزمایشاتت میشه.

با همراه آزما از تمامی امکانات زیر برخوردار شوید:

1-رزرو آزمایشگاه مورد نظر شما و در صورت تمایل نمونه گیری در محل شما

2-نمونه گیری در منزل یا محل کار بصورت کاملا رایگان

3-جوابدهی از طریق سایت و اپلیکیشن همراه آزما ودر صورت نیاز ارسال از طریق پیک بدون نیاز به مراجعه حضوری

4- برخورداری از تخفیف های فصلی تا سقف 30 درصد

5-اطلاع از شرایط مورد نیاز جهت انجام آزمایشات شما

6-برآورد هزینه آزمایشات مورد درخواست پزشک شما

7-مشاوره و دریافت اطلاعات تخصصی توسط کارشناسان با تجربه آزمایشگاهی بصورت کاملا رایگان

8-اعلام مدت زمان آماده شدن جواب آزمایشات شما

9-معرفی تخصصی ترین مراکز جهت انجام آزمایشات تخصصی شما

10-معرفی سریع ترین آزمایشگاه هایی که قادر به انجام آزمایشات شما هستند.

11- پاسخ گویی 24 ساعته در 7 روز هفته توسط متخصصین علوم آزمایشگاهی

خب حالا وقتشه که در مورد تیم کاری خودمون براتون تعریف کنم و معرفیشون کنم، تیم ما از دو گروه متخصص تشکیل شده، افراد متخصص حوزه ی کامپیوتر و IT و افراد متخصص علوم آزمایشگاهی .

جالب اینجاست که بدونید با راه افتادن اپلیکیشن همراه آزما ، کار به اتمام نرسید و تازه من متوجه خلاءهای موجود در جامعه ی خودم شدم، متوجه شدم که به چه میزان هر ساله خسارتهای جبران ناپذیری به مردم و جامعه ی من وارد میشه، خساراتی که جبرانش اصلا ممکن نیست و به قیمت از دست دادن جان یا اندامی حیاتی مثل کلیه، یکی از عزیزانمان تمام می شود و خوبه که بدونید این خسارات تنها با یک چکاپ ساده بصورت هرساله قابل پیشگیری و درمان است .

من تازه متوجه رسالت خودم شدم و تمام هدفم رو افزایش آگاهی مردم خودم قرار دادم و برای استحقاق این هدف تیمی تشکیل دادم که برگرفته از برجسته ترین متخصصان حرفه ای در تخصص های مختلف علوم پزشکی است.

کار تیم ما تولید اطلاعات با بیان ساده و روشن برای اقشار مختلف جامعه است تا هر شخصی با توجه به سن و شرایط زندگی خودش بتواند با بالاترین راندمان بصورت سالیانه خودش را چکاپ کند و از سلامت شخصی خودش اطمینان خاطر داشته باشد و با این تلاش مقداری از معضلات جامعه ی خودم را حل کنم و در بهبود وضعیت سلامتی مردم خودم گامی موثر برداشته باشم.

هدف ما افزایش سطح سلامت و افزایش امید به زندگی هر ایرانیست.

دوستان لطفا ما را در راه این رسالت مهم یاری کنید، بنده و تیم ما به گرمی دستان شما را می فشاریم و همواره از یاری و پشتیبانی شما عزیزان کمال قدردانی را داریم.   

اعضای تیم همراه آزما

پل ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی

 

همراه آزما را می توانید در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

ارتباط با ما